neděle 30. ledna 2022

Pytel kostí - Stephen King

Vydáno - Beta

Počet stran - 496

Mike Noonan ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno?


Pytel kostí se dočkal nového vydání a musím říct, že pevná vazba knize rozhodně prospěla. Mám doma starší vydání ještě v paperbacku a tohle novější je zcela určitě hezčí i co se obálky týče. Jenže já nesoudím knihu pouze podle obalu, ale zajímá mě i samotný obsah. Pojďme se tedy na příběh Pytel kostí podívat trošku více z blízka.

Hlavní postavou je spisovatel Mike Noonan a  hned na prvních stranách knihy mu umírá manželka. Je pro něj obrovské překvapení, když zjistí, že byla těhotná a to vše jeho smutek ještě prohlubuje. První kapitoly jsou tedy poměrně depresivní, plné smutku, truchlení a obviňování. Čas však hojí veškeré rány a tak se postupně začne poznávat s Mattie, kterou chce chránit před tchánem, který jí chce sebrat malou dcerku. Přestěhování se zdá jako dobrý krok pro nový start, jenže King Vám opět ukáže, že dokáže pěkně zatahat za nitky osudu a zničit jakoukoliv idylku.

Pytel kostí je přesně ten příběh, který má všechno. Od lásky, smutku, přes duchy či varovná znamení. Pro mě byl trošku oříšek začátek, na můj vkus byl trošku zdlouhavý. Celým příběhem se prolíná taková lehká duchařina, sice si asi neokoušete všechny nehty hrůzou, ale mírná husí kůže v zátylku se může dostavit, srub u jezera je pro to prostředí jako dělané.

Kniha mě rozhodně nezklamala, jen bych ji místy trošku proškrtala. Ale bavila mě postava Mika a prostředí u jezera, které bylo znepokojivé už samo o sobě. I když je v knize mírná romantická linka, nemyslete si, že by jí v příběhu bylo nějak moc, přece jen se jedná o Kinga. Pozorným čtenářům neunikne, že Kinga zde odkazuje i na své ostatní knihy jako například Temná půle nebo Nespavost. Autor čtenáři opět dokázal nabídnout velice komplexní a propracovaný román, který bych doporučila čtenářům, kteří Kingovu tvorbu již trochu znají.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Beta a Pytel kostí můžete zakoupit ZDE.

HODNOCENÍ - 4 * z 5 *.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Billy Summers - Stephen King

Počet stran - 416 Vydáno - Beta Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člov...