úterý 28. září 2021

Christina - Stephen King

 Vydáno - Beta

Počet stran - 512

Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči.


Christina je pořádná bichle, která může dle obálky působit, že je určena spíše pro pánskou část čtenářů. Nenechte se zmýlit, ačkoliv je zde ústřední motiv auto, tuto knihu si náležitě mohou užít i dámy. Obálka je v případě Christiny opět velice vydařená a působí až lehce démonicky. 

Arnie chodí na střední školu a jako každý chlapec v tomto věku, touží po autě. Když náhle narazí na auto Christina, do kterého se naprosto zamiluje a propadne mu. Rozhodne se auto opravovat, což s sebou nese nemalé investice. Díky tomu začne zanedbávat školu a horší je i jeho vztahy s rodiči. Jenže Christina však není jen tak ledajaké auto a pozornosti Arnieho se nehodlá jen tak lehce vzdát.

Čtenáři už poměrně brzy v průběhu příběhu bude jasné, že se schyluje k velké katastrofě, která neskončí dobře. Ale to už svým způsobem lze od Stephena Kinga čekat. Autor v příběhu skvěle pracuje s proměnou charakteru Arnieho, výborně popisuje, jak se mu rozpadají vztahy s přáteli, rodinou i dívkou. Vše začíná pomalu, nenápadně, pozvolně, ale příběh se postupně mění v opravdu hrůzostrašnou jízdu.

Christinu jsem četla poprvé a příběhu jsem propadla. Neskutečně mě čtení bavilo. I když má Christina přes 500 stran, četla se velice dobře a nebylo tam moc nějakých zdlouhavých pasáží. Kniha je napsána tak, že Vás opravdu vtáhne do děje a to nemusíte být kdo ví jakým milovníkem aut. I když Christina byla auto, které nepřinášelo nic dobrého, to, jak se opravovala sama, by bral zcela jistě nejen z nás. Takže si zapněte pásy a pusťte se do této nebezpečné jízdy, na kterou Vás v autoškole určitě nepřipravili. Christina se dočkala i filmového zpracování.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Beta a Christinu zakoupíte ZDE.

HODNOCENÍ - 5 * z 5 *.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zatímco hudba hrála - Nathaniel Lande

Počet stran - 504 Vydáno - Beta Snil o tom, že hudba má moc všechny zachránit před čímkoli, co přijde, ale pravdou bylo, že zatímco hudba hr...